Ordu Valisi Sonel, Cumhuriyet çınarlarını ziyaret etti

Daha evvelki vazife yerlerinde olduğu üzere bu yıl ki cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyetle yaşıt dede ve nineleri  meskenlerinde ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, bu geleneğini Cumhuriyetin 99. yıl dönümünde de devam ettirdi.

İlk ziyaretini Altınordu ilçemizin Karşıyaka mahallesinde ikamet eden 1923 doğumlu Fatma Keskin’e gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, eşini yıllar evvel kaybeden ve oğluyla birlikte ömrünü sürdüren 99 yaşındaki Fatma Keskin Ninemizin konutuna giderek onunla muhabbette bulundu.

 
Ziyaret münasebetiyle epey keyifli olan ve memnuniyetini lisana getiren Fatma Keskin, “Bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun, sağlıklı hayat nasip etsin” diyerek, hislerini lisana getirdi.

İkinci ziyaretini Altınordu İlçemizin Karacaömer kırsal mahallesinde yaşayan 1923 doğumlu Mehmet İzzet Hüsam’a yapan Vali Tuncay Sonel, sağlıklı uzun ömürler dileyerek, dedemizin anılarını dinledi.
 
1942 yılında ulaşımın sıkıntı olduğu o periyotlarda vapurla askere gittiğini, 1946 tarihinde askerden döndüğünü anlatan Cumhuriyetle yaşıt 99 yaşındaki Mehmet İzzet Hüsam Dedemiz,yaşadığı her bir anısını Vali Sonel’le paylaştı ve kimi vakit hüzünlenerek askerlik anılarını yad etti.

“Allah bu günleri bize gösterdi. Rabbim devletimize zeval vermesin. Çok şükür bugünümüze. 4 çocuğum ve torunlarımla memnun bir ömür sürüyoruz” diyen Ulu Çınarımız, ”Bugün beni çok memnun ettiniz. Allah’ım sizi her türlü kötülüklerden kaza ve beladan korusun. İşleriniz rast gitsin. Beni unutmadığınız için teşekkür ederim” diyerek, hislerini lisana getirdi ve Vali Tuncay Sonel’den dualarını esirgemedi.

Bucak Mahallesinde yaşayan 1923 doğumlu Emine Özbucak’ı da konutunda ziyaret ederek hal ve hatırını soran Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet Çınarı Emine Özbucak ile bir müddet sohbette bulundu, rastgele bir şeye gereksinimi olup olmadığını sordu.

7 çocuk, 16 torun sahibi olan 99 yaşındaki Emine Özbucak, eşi Azmi Özbucak’la nasıl tanıştığını anlatarak, eski günlerle ilgili anılarını Vali Sonel ile paylaştı.

Ziyaret münasebetiyle Vali Sonel’e memnuniyetini belirten Cumhuriyetimizin ulu çınarı, ”Allah razı olsun, ayaklarınıza sıhhat, Allah’ım sizlere uygun ve hoş günler göstersin. Tüm dilekleriniz kabul olsun” diye konuştu.

Cumhuriyetle yaşıt olan 1923 doğumlu Öceli kırsal mahallesinde yaşayan  Havva Kırış’ı da meskeninde ziyaret ederek, hatırını soran Vali Tuncay Sonel, ”Eli öpülesi yaşlılarımızın, hayır duaları çok önemli” diyerek, Havva Kırış’tan eski anılarını dinledi. Sıhhati ve gereksinimleriyle ilgili bilgi aldı.

Vali Tuncay Sonel, hatıra fotoğrafları çektirilerek anlarının ölümsüzleştirildiği ziyarette, Cumhuriyetin 99. yılı kutlamaları kapsamında Ordu genelinde 19 ilçede Cumhuriyetle yaşı tıpkı olan 1923 doğumlu 51 dede ve nineye ulaşıldığını söyledi.

“Onlar bizim başımızın tacı” diyen Vali Sonel, “Yaşlılarımızı fırsat buldukça her daim ziyaret etmeye çalışıyoruz. Kapımız sizlere her daim açık. Her hangi bir şeye gereksiniminiz olduğunda yanınızdayız. Cumhuriyet çınarlarımızı kaymakam arkadaşlarımız ve gruplarımızla birlikte konutlarında ziyaret ediyor, hatırlarını soruyoruz. Rabbim dedelerimize ,ninelerimize sıhhat versin, Allaha emanet olsunlar” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir