İyi Partili Turhan Çömez: Demirtaş ve Kavala’nın hapiste olması hukuksuzluk

İyi Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile iş insanı Osman Kavala’nın mahkumiyetini “hukuksuzluk” olarak nitelendirdi.

Şirin Payzın‘ın sunduğu Halk Meydanı programına katılan YETERLİ Partili Turhan Çömez, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduğunu lisana getirerek, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında da açıklamalarda bulundu.

Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili tasa ve tenkitlere katıldığını lisana getiren Çömez, “Türkiye AİHM’ye taraf olmuş, imza atmış bir ülke. Ve AİHM’ye nazaran bu insanların cezaevinde olmaması lazım. Hasebiyle burada da bir hukuksuzluk var” dedi.

“Bu ülkeden herkesin özeleştiri yapmaya muhtaçlığı var” diyen Çömez, “Siz bana yıllar evvel bir ülkenin güçlü bir ülke olması için ne lazım diye sorsaydınız. Ben size askeriyesi, ekonomik gücü derdim. Bugün bir şey söylüyorum: Hukuk” dedi.

Avrupa Kurulu Bakanlar Komitesi geçen günlerde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına karşın tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “derhal tahliye edilmesi” yönündeki davetini yinelemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir