Çıplak ‘Amok koşucusu’ gözaltına alındı

Endonezya’da kaldığı tatil köyünden çıplak bir formda koşmaya başlayan Avustralyalı Bodhi Mani Risby-Jones gözaltına alındı. Koşarken önüne çıkan bir balıkçıyı darp etmekle suçlanan Risby-Jones, 5 yıla kadar mahpus cezası ile yargılanacak.

İngiltere’nin The Guardian gazetesinden Natasha May’in haberine nazaran, Sumata açıklarındaki Simeulue adasında 27 Nisan Perşembe günü, argümana nazaran sarhoşken yaşanan olayla ilgili açıklama yapan 23 yaşındaki Risby-Jones, o esnada ‘kendinde olmadığını’ ve ‘neredeyse cin çarpmış üzere hissettiğini’ söyledi.

‘TURİSTİN TUTUMUNA SONLANAN LOKAL HALK TATİL KÖYÜNÜ YAKMAYA KALKTI’

İddiaya nazaran, Moon Beach Resort’tan üzerinde hiçbir kıyafet olmadan çıktığı sav edilen 23 yaşındaki Avustralyalı, akabinde köyün anayolunda önüne çıkan insanları kovalamaya ve insanlara vurmaya başladı. Polisin açıklamasına nazaran, gece 1 sularında Lantik köyünden bir balıkçıyı da darp eden Risby-Jones, balıkçıyı ağır yaraladı. Balıkçının topuğunda oluşan yaraya 50’den fazla dikiş atıldığı ve bedeninde kırıklar olduğu bilgisi paylaşıldı.

Risby-Jones’un kaldığı tatil köyünden çıkarken önüne çıkan bir güvenlik görevlisini de yaraladığı tez edildi. Bahse ait açıklama yapan polis, turistin hallerine öfkelenen lokal halkın tatil köyünü ateşe vermeye çalıştığını aktardı.

‘ÜLKENİN EN MUHAFAZAKAR BÖLGESİ’

Bodhi Mani Risby-Jones ise mevzuya ait açıklamasında, “Çok düzgün bir his değildi. Kendimde değildim. Olağanda çok uygun bir adamımdır” tabirlerini kullandı. Risby-Jones, olaydan evvel yalnızca küçük bir bardak votka içtiğini, bir gün evvel güneş çarpması yaşadığını ve olay sırasında üzerinde iç çamaşırı olduğunu söyledi.

Öte yandan, olayın yaşandığı bölge ile ilgili açıklama yapan Endonezya Hukuku Profesörü Tim Lindsey, olayın meydana geldiği Aceh vilayetinin Endonezya’nın en muhafazakar vilayeti olduğunu ve burasının ülkenin ulusal ceza hukukuna paralel bir halde şeriat hukukunun bağımsız bir hukuk kaynağı olarak uygulanabildiği tek vilayet olduğunu belirtti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir